POKIO АПП: Преглед, Клубови и Промо 2020 година

POKIO АПП КЛУБИ: ТОП 9

Тука е Топ 9 Pokio клубови 2020:

The Poker Inn
# 100856

-> ВЕРНИЕ СЕГА <-
Irish Poker Community
FREEROLLS, ЗДРУЕНИЦИ, ДОДЕЛНА МТТ €

The Poker Mansion
# 100780

-> ВЕРНИЕ СЕГА <-
European Poker Circle
FREEROLLS, ЗДРУЕНИЦИ, ДОДЕЛНА МТТ €

Aurora Poker
# 101650

-> ВЕРНИЕ СЕГА <-
Finnish Poker Circle
FREEROLLS, ЗДРУЕНИЦИ, ДОДЕЛНА МТТ €

Diamond Lounge
# 100854

-> ВЕРНИЕ СЕГА <-
United Poker Clubs
FREEROLLS, ЗДРУЕНИЦИ, ДОДЕЛНА МТТ €

Na Zdrowie Club
# 101707

-> ВЕРНИЕ СЕГА <-
The Poker Alliance
FREEROLLS, ЗДРУЕНИЦИ, ДОДЕЛНА МТТ €

Northern PC
# 100857

-> ВЕРНИЕ СЕГА <-
Nordic Poker Circle
FREEROLLS, ЗДРУЕНИЦИ, ДОДЕЛНА МТТ €

Покер клуб Сканди
# 102061

-> ВЕРНИЕ СЕГА <-
Круг на три круни
НОВ КЛУБ!

Deuces Диви
# 102023

-> ВЕРНИЕ СЕГА <-
Медитерански покер
НОВ КЛУБ!

POKIO АПП КЛУБИ: ФАКТИ

Еве ажурирани Pokio клуб факти:

КЛУБ ИД: # 100856

 • Круг: Irish Poker Community
 • Stakes: Ниско високо
 • Базен за играчи: 4000 +
 • Freerolls: ДА
 • Cash Bounties: ДА

ПРИДРУЖЕТЕ POKIO КЛУБ! <-

КЛУБ ИД: # 100780

 • Круг: European Poker Circle
 • Stakes: Ниско високо
 • Базен за играчи: 2200 +
 • Freerolls: ДА
 • Cash Bounties: ДА

ПРИДРУЖЕТЕ POKIO КЛУБ! <-

КЛУБ ИД: # 101650

 • Круг: Finnish Poker Circle
 • Stakes: Ниско високо
 • Базен за играчи: 1200 +
 • Freerolls: ДА
 • Cash Bounties: ДА

ПРИДРУЖЕТЕ POKIO КЛУБ! <-

КЛУБ ИД: # 100854

 • Круг: Обединет покер круг
 • Stakes: Ниско високо
 • Базен за играчи: 7000 +
 • Freerolls: ДА
 • Cash Bounties: ДА

ПРИДРУЖЕТЕ POKIO КЛУБ! <-

КЛУБ ИД: # 101707

 • Круг: The Poker Alliance
 • Stakes: * НОВО *
 • Базен за играчи: * НОВО *
 • Freerolls: ДА
 • Cash Bounties: ДА

ПРИДРУЖЕТЕ POKIO КЛУБ! <-

КЛУБ ИД: # 100857

 • Круг: Нордиски круг
 • Stakes: Ниско високо
 • Базен за играчи: 4400 +
 • Freerolls: ДА
 • Cash Bounties: ДА

ПРИДРУЖЕТЕ POKIO КЛУБ! <-

КЛУБ ИД: # 102123

 • Круг: Самостоен
 • Stakes: n / a
 • Базен за играчи: n / a
 • Freerolls: n / a
 • Cash Bounties: n / a

ПРИДРУЖЕТЕ POKIO КЛУБ! <-

КЛУБ ИД: # 102061

 • Круг: Три круни
 • Stakes: Ниско високо
 • Базен за играчи: 1000 +
 • Freerolls: ДА
 • Cash Bounties: TBD

ПРИДРУЖЕТЕ POKIO КЛУБ! <-

КЛУБ ИД: # 102023

 • Круг: Медитерански покер
 • Stakes: Ниско високо
 • Базен за играчи: 1000 +
 • Freerolls: ДА
 • Cash Bounties: TBD

ПРИДРУЖЕТЕ POKIO КЛУБ! <-

Run More Times

Pokio ви овозможува да ја управувате таблата два или три пати во се-во ситуација.
Корисно кога сакате да се задржите + EV!

All-In Insurance

Pokio ви овозможува да ја осигурате раката против лошата среќа во се-во ситуација.
Корисно кога се чувствувате несреќно!

POKIO ПРИГЛЕД НА АПП: Оценување
РАБОТНИ И РЕКРЕАТИВНИ ИГРИЦИ
FREEROLLS & ПРОМОЦИИ
PLAYERS & GAMES ONLINE
ВЕРБОДНОСТ И ПЛААА

POKIO ПРЕГЛЕД НА АПП: ТЕСТИМОНИЛИ

„Најдобрата апликација за покер што некогаш сум ја пробал, препорачувам“.
pokio аватар
Марек, 28
Полска
„Тоа е совршен начин да се игра онлајн покер во овие времиња“.
pokio аватар
Катарина, 37
Норвешка
"Сакав нова апликација за покер за мобилни покери. Ова е одлично!"
pokio аватар
Карлос, 58
Бразил

POKIO РЕГИСТРАЦИЈА ЗА АПП: ЧЕКОР-ПО ЧЕКОР

 1. Преземете ја Pokio стан (Android / iOS) од продавницата на Google Play или App. ЗАБЕЛЕШКА: превземи TESTFLIGHT ако имате какви било проблеми со инсталацијата на iOS.
 2. Инсталирајте и ажурирајте апликацијата соодветно.
 3. Пополнете ги вашите квалификации и да се регистрира. Потврдете ја вашата новосоздадена сметка со е-пошта за потврда испратена до вас. ЗАБЕЛЕШКА: Проверете ја несаканата пошта ако не ја најдете во вашето сандаче.
 4. Изберете прекар и аватар. ЗАБЕЛЕШКА: Изберете внимателно - менувањето на прекарот ќе чини 1.000 дијаманти.
 5. Направете депозит со претпочитаниот начин на плаќање. ЗАБЕЛЕШКА: Секоја земја има свои стандардни начини на плаќање.pokio депозит
 6. Најди Pokio клуб (6 цифри) преку функцијата на лентата за пребарување. Кликнете на „ВЕДНИЦА“ и чекаат одобрување.
 7. Откако ќе се постапува со вашето барање, ќе можете започнете да играте на масите!
 8. Прашања? Прашајте нè овде.

СО СРЕЌА!

Спонзориран член

Нов бум на покер во Корона пати: Pokio Апликацијата за покер расте и врши притисок врз поголемите страници

Интернет покер се проби со тресок пред 15 години - и сега повторно е во пораст. Голема разлика од минатиот пат е во тоа што платформата е вклучена од компјутер на мобилен. Еден од клучните играчи во бизнисот оваа година е Qufan Интернет технологија ООД од Кина. Подготвени се да го заземат европскиот пазар со започнувањето на популарната апликација за покер Pokio минатата година. Натпреварувачите ќе мора да бидат во потрага по тоа што новото дете во градот сака да се фокусира на рекреативците. И со свежо MGA лиценца во книгите, тие изгледаат убаво и подготвени за претстојните задачи на пазарот за повторно цветање. „Можностите се бесконечни“, вели сопственик на клубот.

Pokio е една од најпопуларните покер апликации од 2020 година
Интернет-покерот стагнираше напорно по својот врв околу 2012 година. Поголемите страници како „Покерстар“ и „Партиеркер“ го намалија преостанатиот сообраќај. Професионалци и играчи на хоби или се повлекоа или променија темпо, отежнувајќи го животот за помалите мрежи.
Но, како нов покер стан во градот, Pokio сака да дише во некој свеж воздух во правливите бели дробови на покер. И сајтови како Pokioстан сакаат да им го олеснат на сите играчи на покер во потрагата по нова „домашна игра преку Интернет“.

Редефинирање на покер преку Интернет

Причините за падот на онлајн покер беа многу. Добрите користење Програми од трети страни, повеќе мелење на маса, со примена на т.н.bum hunting"(Лов на вештерки за послаби играчи) итн. Покерското море полека се удави сам. Главниот извршен директор ги сврте главите кон другите бранши и никогаш не погледнав назад. Но, Qufan Internet Technology Ltd сака да биде спротивно од нивните претходници. -Тие се фокусираа на играчите кои ја сакаат играта. Заедно го редефиниравме начинот за играње покер преку Интернет, вели Мануел Лопез, Извршниот директор на Pokio.

Pokio Апликација за покер: Бесконечни можности

- Се запрашавме и од нас и од другите како повторно да го направиме покерот одличен. Една работа што се издвојува меѓу одговорите е: „безброј часови пред компјутерот„ Онлајн покер го загуби својот шарм кога требаше да поминете часови пред голем екран. Од Pokio е мобилен, можете да играте каде и кога и да е - по ваши услови. Момците кои стојат зад оваа апликација работат напорно за да го реплицираат познатото чувство за играње картички околу кујната со малите пријатели.
Исто така, не треба да се грижите за ајкулите, бидејќи не постои опција да пребарувате и ловите специфични играчи. Друга забавна карактеристика е што можете да фрлате смешковци и домати на аватарите на вашите противници. На овој начин тонот ќе биде поповолен од само спамирање зборови за проклетство во просторијата за разговор. Управување со Pokio Клубот е нешто уникатно во моментов и можностите се бесконечни. Особено со калапи како со Фестивал на покер во Малта и лајкови, вели Ерик, сопственик на клуб во Pokio.

Познати личности на масите

Покестари добија Крис Moneymaker, Партнер комичарот Кевин Харт - и Pokio успеа да се поврзе со Визкид Виктор „Исилдур 1“ Блом. Швеѓанецот стана познат како „Blom_90“ со целиот свет на покер. Тој ги презеде, меѓу другите, Илари Сахами (кој е исто така Pokio амбасадор) во најголемите онлајн игри. Сега секој може да се сретне со Виктор натаму Pokio бидејќи добил посветена табела со своето име на неа. Во времето на пишувањето, можете дури и добиете награда ако успеете да освоите купување против „носачот на носот“. Други познати имиња што се појавуваат на табелите се Андреас Хиволд, Ајлар лежи, и Илари Сахамис.

Виктор "Исилдур1" Блом е еден од Pokio амбасадори

Шведско потекло

Како и на сите други покер-страници; Pokio нуди Тексас Холдем, Омаха и OFC (кинески отворен лик). Но, постои уште еден формат на игра што се издвојува меѓу толпата: Drawmaha, или 'Свитн Специјал'(како што го нарекуваат Скандинавците). Тоа е варијанта која содржи 5-картичка за цртање (со отпуштања) и Пот-лимит Омаха. Андерс Бенгтсон го измислил лудо забавно Свиттен Специјален пред десет години. И сега дури стана и настан кај шведскиот мајстор на покер. Исто така е достапно на Интернет и стана една од најпопуларните игри на Pokio покер апликација.

Pokio Членство во клубот

Pokio во моментов е достапна за Android и iOS, но верзијата за компјутер е во подготовка за лансирање ова лето. Креирање на сметка е лесно, но за да започнете ја репродукцијата треба придружи се Pokio клуб. Вие аплицирате за членство преку директна врска или во функција за пребарување на апликацијата (со единствена лична карта на клубот). Рачна потврда е направен од сопственикот на клубот (за да се спречи ботови и спам). Потоа, на сите времиња може да се сретнете со вашите пријатели од целиот свет на покер-масите.

Pokio Апликација за покер - 5 факти:

 • Играјте преку мобилен. Апликацијата е достапна за сите корисници на Android и iOS.
 • Контрола на ризик. Стартувај повеќе пати и All-In Insurance кога и да сте сите.
 • Секојдневно Freerolls. Покер-турнирите со бесплатни пари во тенџере се трчаат и за нови и за редовни играчи секој ден.
 • Големи соработки. Pokio направи име за себе со колегите од индустријата „Malta Poker Festival“ и „Festival Cash Game“.
 • Европска лиценца за игри. Pokio ги исполнува сите безбедносни и одговорни барања за игри преку органот за игри на Малта.
Спонзориран член

POKIO АПП ЧПП: ВАША ПРАШАА ОДГОВОР

Мобилен (Android и iOS): ДА

Mac / PC: soonе биде достапен наскоро!

Да ти можеш. ЗАБЕЛЕШКА: Може да се приклучите само на еден клуб на Круг.

Не, за жал Pokioво моментов не ги поддржуваме овие земји.

Да, Pokio користи лиценца од Органот за игри на Малта.

Да, Pokio се работи Freerolls & Промоции секојдневно.

Да, можете да го користите Revolut како начин на плаќање, заедно со неколку други опции.

Други достапни начини на плаќање:

 • Visa / Mastercard
 • AstroPay / Еко
 • Нетлер / Скрил
 • Пејсафе
 • Трансфер на банка

Да, можете да седнете на масата на Виктор „Исилдур 1“ на Блом кога е на Интернет - на ваш сопствен ризик!

Може да играте на 24/7 на Pokio бидејќи секогаш се одржуваат игри.

Не е дозволено да се прикажуваат информации за а Pokio Rakeback во ова време.

Не, не смеете да користите програми за трети страни натаму Pokio. Сепак, има интегрирано HUD во апликацијата што се прикажува VPIP/PFR/Win rate и Hands played.

За жал не. На пример, не е дозволено да контактирате или да понудите други играчи на нашите страници.

„Ние гарантираме Pokio ќе ви стави насмевка на лицето! “
Мануел Лопез pokio извршен директор
Мануел Лопез
Извршен директор Pokio
за PokioApp.com

Pokioстан е самостојна веб-страница и лидер на пазарот во индустријата. Ние нудиме упатства, промоции и клубови во врска со Pokio Апликација за покер. Ние придаваме големо значење на личните решенија и нашата визија е да му дадеме на секој играч на покер најдобро можно искуство.

Дојдете до врв

НОВ ПРОМО!

pokio сезонска сезона

Кликнете на сликата за да се приклучите!